Obserwatorzy

czwartek, 22 listopada 2012

Z INNEJ BECZKI - OSTRA PRYWATA


Od zawsze byłam szczupła, jako nastolatka nawet bardzo chuda. Jako dzięcię chodzące do szkoły podstawowej w mojej karcie zdrowia wszędzie widniała informacja - niedowaga. No cóż byłam dość wyrośnięta jak na swój wiek ( zawsze najwyższa w klasie ), ale bardzo chuda. Można było uczyć się na mnie na biologi, szkielet nie był potrzebny :). Nigdy nie miałam z tym większego problemu, taka jestem i nic na to nie poradzę. Problem natomiast miało moje otoczenie, rodzina, koleżanki, koledzy wszyscy wokoło mówili mi, że jestem chorobliwe chuda, pomimo iż byłam okazem zdrowia. Ja naprawdę dużo jadłam, zresztą jem dużo do dnia dzisiejszego, uwielbiam gotować, jeść, oglądać programy kulinarne, próbować nowych smaków. Nawet marzy mi się kiedyś w przyszłości otworzenie knajpki, ależ byłabym szczęśliwa :). Ale w sumie do czego zmierzam. Od 15 roku życia paliłam papierosy, wiem że nie ma się czym chwalić ale taka jest prawda, moja waga oscylowała między 47-50 kg do 170 cm wzrostu. Mając lat 24 rzuciłam, za namową mojego męża. Nie zastanawiałam się nad wagą, ani nad tym czy jem więcej czy mniej. Jakiś rok od rzucenia zauważyłam, że moje ulubione spodnie za cholerę nie chcą się dopiąć :/ weszłam na wagę i ... doznałam szoku, byłam 10 kg plus. Dopiero wtedy się zaczęło, że to jakaś na buzi okrągła jestem, że pupa mi wystaje, że ogólnie jest mnie więcej. Ok. przytyłam, nie jestem wielorybem, w większość moich starych rzeczy się mieszczę, ale to jest MOJA WAGA, nie rozumiem problemu. Jak byłam chuda wszyscy kazali mi tyć, jak przytyłam dają mi do zrozumienia żebym się odchudzała. To przykre, bo ja nikomu się na wagę nie wpycham, nie komentuje wagi bo to niestosowne. Spotkałam w wakacje moją kuzynkę, która tak na marginesie nigdy do najszczuplejszych nie należała, nie widziałyśmy dobrych parę miesięcy, na mój widok zamiast powiedzieć po prostu 'cześć' ze śmiechem powiedziała, że już nie jestem najszczuplejsza w okolicy, lekko mnie to poirytowało, no bo co z tego :/ kurwa mać czy ja Ci mówię że wyglądasz jak locha, nie.

Mam w sobie duże pokłady silnej woli, schudnę choćbym miała żreć tylko sałatę i popijać ja wodą. Czy będę szczęśliwsza ważąc znowu 50kg. Na pewno nie, ale wszyscy wokoło z pewnością będą. 

Może ktoś przytył bo jest chory, może ktoś jest chudy z tego samego powodu. Zauważyłam, że nie lubimy grubasów, mam na myśli społeczeństwo. Tylko pytanie dlaczego ??? Czy człowiek odbiegający wagą od normy, jest inny ?